Proč čistit klimatizace?

  • Proč se na vnitřním výparníku klimatizací daří nebezpečným zárodkům bakterií?
  • Proč je nutné vnitřní výparníky klimatizací pravidelně čistit a desinfikovat?

Při chodu klimatizace dochází k ochlazení výparníku vnitřní jednotky chladivem, a jelikož má okolní vzduch vyšší teplotu kondenzuje (sráží se) na výparníku (lamelkách) voda, která samovolně stýká po lamelkách do okapničky pod výparníkem a odtud steče samospádem nebo je miničerpadlem transportována do odpadu. Podobný jev, jako když otevřete v létě lednici a vše co je studené se orosí.

 

Po vypnutí klimatizace zůstává výparník mokrý. Teplý vzduch v místnosti zahřeje výparník na okolní teplotu, která může být u stropu v některých letních dnech až 50°C.

 

Vlhko a teplo je živná půda pro vznik a růst bakterií. Proto je nutné vnitřní výparníky pravidelně čistit a desinfikovat. Chcete pomoci s vyčištěním klimatizace? Kontaktujte nás!

 

Poznámka: Pokud hledáte dodavatele desinfekce či specialistu na dezinfekční prostředky, doporučujeme vám partnerský eshop www.szo.cz.

 

Na níže uvedených fotografiích vidíte dlouhou dobu nečištěné vnitřní výparníky kazetových jednotek. Přes tyto výparníky dýchali vzduch zaměstnanci jedné z firem.

Video: Znečištěný vnitřní výparník vnitřní klimatizační jednotky

Fotogalerie nečištěné a následně vyčištěné klimatizace

 


Vyčištíme vám klimatizaci! Kontaktujte nás!